УкраїнськоюEnglish

г. Киев, ул. Елизаветы Чавдар, 11 (район Осокорки)
099 216-03-78 MTC или Viber 
Опрос Владельцев
Как часто Ваши питомцы посещают ветеринарного стоматолога ?
 

"Бюро добрих послуг" чи обман?

"Бюро добрих послуг" чи обман?

Чистка зубів тваринам без анестезіі. На сьогодні це доволі розповсюджена процедура, яку своїм клієнтам пропонують салони краси, грумери, деякі ветеринарні лікарні. Чому одні лікарі охоче чистять зуби без наркозу, а інші категорично ні?

Давайте спробуємо розібратися.

Хочу відразу зазначити, мова буде йти про патологію періодонту 2 і вище ступеня. Тобто не про зубний наліт, який легко видаляется турботливими власниками за допомогою зубних щіток та спеціальними пастами для тварин. А про зубний камінь, якого неможливо позбутись домашньою чисткою зубів своїм улюбленцям.


Тваринам з такою патологією потрібно дещо інше, а саме професійна санація ротової порожнини.Ця процедура складається з 12 етапів і виконується із застосуванням загальної анестезіі.

Чому так складно?

По-перше, тварину необхідно ввести в стан, в якому їй буде комфортно і не страшно. В якому вона дасть можливість спокійно і якісно себе оглянути. Мова іде про загальну анестезію.

По-друге, виконуються діагностичні дентальні знімки і лише після цього ми розуміємо, яка саме допомога потрібна нашому пацієнту. При лікуванні зубів у тварин лише рентген може дати точну відповідь, що ми маємо робити з конкретним пацієнтом. Все саме важливе для ветеринарного стоматолога знаходиться під яснами.

Якщо відсутня діагностика ( звичайний, або в ідеалі дентальний рентген), яка буквально показує нам з Вами, що зараз відбувається нижче рівня ясен, який корінь уражений, який зуб ми маємо видаляти, а який залишити - ветеринарний лікар не в змозі виконати процедуру якісно. Він все робить приблизно.


І тут виникає ситуація, у якій власник вважає, що його вихованцю полікувати зуби, а лікар вважає, що він добре виконав роботу, прибрав зубний камінь з поверхні зубів. Насправді жоден з них не має уяви про те, що відбулося, що саме залишилось під яснами і який фактичний стан пацієнта.

А якщо припустити, що все це дійство відбувалося без анестезіі, то тварині можна тільки поспівчувати.

Проблема в помилковому відчутті безпеки під час процедури "без наркозу". Нібито нема наркозу = все добре.

Насправді все абсолютно не так. Справа у тому, що тварини реагують на лікування зубів дещо не так, як ми з Вами. Так, звичайно, ми також нервуємо в лікарнях та боїмося стоматологів, але людина на відміну від тварини розуміє, що саме коїться і приблизно знає коли все це скінчиться.

Тварина ж під час такої "чистки" перебуває у суцільному стресі, вона не розуміє чого від неї вимагають, її силоміць тримають, їй роблять боляче. Тобто ми маємо підміну понять. Те, що називається чисткою , не є такою по суті. Оскільки зубний камінь який був під яснами там і залишився, а разом з ним і інфекція, яка продовжую отруювати організм тварини.

Ветеринарний стоматолог який виконав санацію ротової порожнини з дотриманням технології ( анестезія /дентальний рентген), відправляє свого пацієнта додому вільним від инфекіі та болю в ротовій порожнині. Це і має бути метою лікування.


Підсумуємо:

- для якісного лікування зубів потрібна діагностика (огляд під анестезію та рентгендіагностика);


- анестезія дає змогу виконати неприємну та болісну процедуру якомога якісно та комфортно для пацієнта;


- "чистка зубів" без застосування анестезіі несе високі ризиків для пацієнта ( стрес, травмування під час процедури, не діагностовані патології, які залишились невилікованими);


- регулярна домашня чистка зубів тваринам спеціальними пастами суттєво зменьшую кількість зубних відкладень


 
Поделитесь статьей с другими: