УкраїнськоюEnglish

м. Київ,
вул.Єлізавети Чавдар.11
+38 050 661 2635 
+38 098 410 6935




Пошук
Опитування
Як часто Ваші тварини відвідують ветеринарного стоматолога?
 

Котики. Коли потрібен ветеринарний стоматолог?

Котики. Коли потрібен ветеринарний стоматолог?

Вітаю, мене звати  В`ячеслав Кравченко, я ветеринарний лікар, власник рудого кота Рамзеса і з 2000 року займаюсь ветеринарною стоматологією. Створив перший в Україні сервіс ветеринарної стоматології ВетДент®

Отже, вам пощастило бути власником котика. Вдвічі пощастило, якщо ваш кіт, або кішка  також проявляє до вас симпатію, і ваші почуття взаємні.

Як же зробити так, щоб ваш котик мав здорові зуби та ясна? Щоб ви практично завжди розуміли, болить в нього щось, або він просто сумний, і сьогодні не в гуморі? Як не пропустити важке захворювання у свого кота і бути впевненим,  що забезпечуєш його найкращім і самим корисним? Адже сам котик не зможе піти до лікаря, заgooglити собі ветеринарного стоматолога.

Ваш кіт навіть не завжди взмозі продемонструвати вам, своєму власнику, що він має проблему, що в нього щось болить. Чому так відбувається? Чому ми, власники котів, не завжди можемо зрозуміти, що з нашим улюбленцем не все гаразд?

Відповідь проста. Справа в тому, що ми очікуємо від наших котиків зрозумілого нам повідомлення, а саме: кіт відмовляється від їжі; кіт торкається лапами своєї мордочки; кіт підходить до нас, важко позіхає і відкривши пащу демонструє нам хворий зуб.

Погана новина. Майже у 90% випадків захворювань зубів та ротової порожнини нічого такого не відбувається. Тварина ніяк не буде демонструвати вам свою проблему з хворим зубом, принаймні на початку захворювання. Кіт буде їсти сухий корм. Він же мусить їсти, не ходити ж йому до того ж ще й голодним.

Якщо у нього уражена права сторона щелепи, він буде хрумтіти корм лівою. Усі ознаки того, що тварина має якісь проблеми з яснами або зубами, спрацюють лише за умови наявності дбайливого власника, який чітко знає що шукати, і може аналізувати зміни, які сталися з його улюбленцем. Наприклад, кіт весь час їв сухий корм з гарним апетитом, а зараз бере його обережно, більше часу проводить біля миски, різко припиняє хрумтіти (з випадінням корму з рота) на декілька хвилин, і потім знову намагається продовжити прийом їжи.

Отже, щоб помітити такі зміни у свого кота, потрібно бути уважним до нього. Спостерігати за ним. Інакше як ви зможете зрозуміти, що щось пішло не так, якщо ви взагалі не уявляєте як зазвичай проходить процес прийому їжи у вашої тварини? Існують певні правила по догляду за нашими улюбленцями, дотримуючись яких можна звести до мінімуму ситуації, коли ваш кіт впродовж тривалого часу буде страждати сам на сам від хвороб зубів та ясен.

Регулярні огляди у ветеринарного лікаря, що знається на ветеринарній стоматології, або може направити вас до профільного фахівця. Згідно останнім рекомендаціям WSAVA - дуже поважної міжнародної ветеринарної організації -регулярність огляду зубів вашого кота ветеринарним стоматологом має складати раз на шість місяців, два рази на рік. Щоденна чистка зубів. Не вам, а вашому коту.

Так, уявляєте, тваринам потрібно чистити зуби.

Причому потрібно це робити спеціальними пастами. Чому так? А справа в тому, що ваш кіт не буде виполіскувати собі пащу після використання пасти, а все з`їсть. Тому паста, яку ви будете використовувати, має бути безпечною для вашого улюбленця, спеціальна паста для котиків.

Знайти таку можна у спеціалізованих магазинах, або вам ії порадить дантист вашого кота.

Доречі, це досить непогано звучить - “дантист мого кота”. Сама по собі щоденна чистка зубів вашому коту виконує два завдання. По-перше, зуби вашого котика будуть чисті та здорові. По-друге, ви завжди будете в курсі того, що відбувається з ротовою порожниною та зубами вашого кота.

Якщо ваш кіт раптом зламав собі зуб, він не буде страждати декілька місяців, а ви при цьому не будете мати про це жодної уяви. Якщо під час щоденної чистка зубів ви побачили ЩОСЬ, що відрізняється від того, що ви бачили учора, ви маєте звернутися до фахівця - ветеринарного стоматолога або лікаря загальної практики, що має уявлення про хвороби зубів та ясен у тварин. Основними ознаками того, що вашому котику потрібна  допомога спеціаліста - ветеринарного стоматолога є: неприємний запах з пащі. Звісно, ми не можемо чекати свіжого подиху альпійских гір, але смердюче дихання не є нормою для наших котиків. кровотеча з ясен. Це ознака захворення пародонту.

Як ми можемо ії побачити? Адже у разі нетривалої кровотечі ваш кіт просто проковтне кров, і ротова порожнина буде чистою. Отже, коли ми говоримо “кровотеча з ясен”, мається на увазі та кровотеча, що виникає під час щоденної чистки зубів зубною щіткою. А зможемо ми її побачити, якщо не чистимо своєму котику зуби? Мабуть що ні. наявність зламаного зуба. Такий зуб потрібно або лікувати, або видаляти. Само не пройде, а навпаки може викликати виникнення більш складної патології, що буде потребувати тривалого, коштовного лікування.

Крім того, це дуже болючий стан, який точно не покращує життя вашому коту. зуб змінив свій колір, став сірим, синім, червоним. Це може бути ознакою  ще одного болючого стану – пульпіту і також вимагає втручання спеціаліста.

Скорше за все коту під анестезією зроблять внутрішньоротовой рентгенівський знімок та виконають ендодонтичне лікування, запломбують зубний канал та виконають реставрацію коронки зуба фотополімерним матеріалом. наявність будь-яких новоутворень на слизовій ротової порожнини.

Дуже серьозний симптом. Не варто зволікати з візитом до лікаря. кіт почав менше їсти, втрачає вагу. Віддає перевагу м`яким консервам і відмовляється від сухого корму. Припинив бавитися з іграшками. Ці ознаки не вказують нам на пряму на проблеми в ротовій порожнині, але є досить частими симптомами при захворюваннях зубів та ясен. ви ніколи не чистили зуби своєму коту.

Навіть якщо там поки все добре, не зволікайте. Отримайте інформацію про правильний доглад за зубами та яснами вашого кота. Пройдіть майстер-клас з чистки зубів вашому коту. вашому котику більше 2-х років, і він ще й досі немає свого дантиста. За останніми данними WSAVA -міжнародноі ветеринарної асоціації дрібних тварин - 80% котів, старше 2-х років мають проблеми зі здоров`ям ротової порожнини. Навіть якщо вони нам самі про це не “кажуть”. Сьогодні ветеринарна стоматогія не обмежується лише видаленням гнилих зубів.

Ми взмозі діагностувати=допомагати на ранніх стадіях при досить складних патологіях.  Чим значно покращуємо і подовжуємо життя наших тварин. Але без допомоги власників ветеринарні стоматологи безсилі. Будьте уважні до ваших котиків і пам`ятайте про щоденну чистку зубів.

 

Партнери: